Adaptacja to ważny i trudny okres dla dziecka i dla rodziców, dlatego jesteśmy dla Państwa i prosimy pytać i rozmawiać z personelem o wszystkim, czego Państwo nie wiedzą lub czym się martwią. Każdy maluch jest inny, ale każdy lubi spędzać wesoło czas w towarzystwie troskliwych cioć oraz nowych kolegów i koleżanek!

Dziecko w naszym żłobku jest bezpieczne, chociaż początki, jak w każdej życiowej sytuacji bywają trudniejsze lub łatwiejsze – zależy to od dziecka, jego wrażliwości, wieku, indywidualnych cech charakteru oraz osobowości.

Czas adaptacji to czas stopniowego wprowadzania dziecka w nowy świat, którego jeszcze nie zna, dlatego też jesteśmy otwarci na  krótkie wizyty dziecka w żłobku, tak ,aby poznawało otoczenie, opiekunów, swoich rówieśników. Przez kolejne dni zwiększamy czas pobytu dziecka w żłobku.

Staramy się wprowadzać ważne punkty dnia i zapoznawać dziecko z nimi- tj. wspólne zabawy ruchowo-muzyczne, zajęcia plastyczne, zabawy integracyjne, wspólne posiłki, a z czasem także usypianie.

Po okresie adaptacji nasz maluszek staje się ufny , radosny i gotowy do podjęcia nowych wyzwań oraz chętnie uczestniczy we wspólnych zabawach i  zajęciach edukacyjno-wychowawczych.

Ułatwienia dostępu