Aktualności
Szanowni Państwo,
Informujemy, że w trosce o ochronę wizerunku dzieci podjęliśmy decyzję o dodatkowym zabezpieczeniu podstron zawierających zdjęcia Państwa pociech. Od teraz dostęp do tych podstron będzie możliwy wyłącznie po wprowadzeniu hasła.
O hasła prosimy pytać opiekunów grup.
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w zakresie ochrony prywatności i wizerunku dzieci.
Nowa grupa w naszym Żłobku!
Dzisiaj otworzyliśmy nową grupę w naszym Żłobku! Zajączki wraz z rodzicami zwiedzali dzisiaj swoją nową salę!
Dzień Pluszowego Misia
W piątek z okazji Dnia Pluszowego Misia odwiedził nas nasz Prezydent Łukasz Komoniewski, który rozdał każdemu pluszowego Misia. Dzieci były zachwycone! Dziękujemy!!!
Śniadanie to najważniejszy posiłek. Hit czy mit?
Nie bez powodu śniadanie jest nazywane najważniejszym posiłkiem dnia. Jego zadaniem jest dostarczenie energii niezbędnej do rozruszania ciała i umysłu. Z badań naukowych wynika, że jedzenie śniadań poprawia odporność i zapobiega otyłości i próchnicy. Dzieci zaczynające dzień od zdrowego posiłku przyzwyczajają się do jedzenia mniejszych porcji, za to regularnie, mają niższy poziom cholesterolu we krwi i rzadziej skarżą się na bóle brzucha. Aby śniadanie spełniło swoje zadanie, musi być odpowiednio skomponowane. Ma dostarczyć sporej dawki węglowodanów złożonych.
Kolejnym składnikiem dobrego śniadania powinny być produkty zawierające białko i wapń. Nie wolno zapominać o warzywach bogatych w witaminy –dobrym dodatkiem do kanapki będzie plasterek pomidora, liść sałaty, pokrojona papryka.
Menu warto wzbogacić o jajka. Jajka zawierają m.in. witaminy z grupy B a także żelazo.
Wasza dietetyczka Ola
Dekalog żywienia maluszka
Dekalog żywienia maluszka
Organizm dziecka w wieku 1-3 lat bardzo szybko się rozwija i wymaga dostarczania odpowiedniej ilości składników odżywczych, witamin i minerałów, dlatego nie powinniśmy się obawiać tylko z powodzeniem urozmaicać jadłospis naszych pociech. Podawanie różnorodnych produktów sprawia także, że dziecko szybciej odkryje nowe, ciekawe smaki i zacznie się do nich przyzwyczajać. Ale od czego zacząć? Jak to zwykle bywa, od podstaw. Zanim zaczniemy eksperymentować powinniśmy ugruntować sobie najważniejsze aspekty, na których później będziemy bazować. Oto najważniejsze z nich: