Żłobek Miejski nr 3 rozpoczął swoją działalność 26 października 2020 roku. Samorząd Miasta uzyskał 1.550,000 zł z Rządowego Programu Maluch+ a z własnych środków przeznaczył na realizację zadania 387.500 złotych. W bieżącym roku Rada Miejska Będzina podjęła dwie uchwały: z 27 lutego 2020 roku w sprawie utworzenia jednostki budżetowej  o nazwie Żłobek Miejski nr 3 w Będzinie oraz uchwałę z dnia 18 czerwca 2020 roku w sprawie ustalenia statutu Żłobka Miejskiego nr 3 w Będzinie.

Na parterze budynku zaplanowano miejsca dla 62 dzieci a wnętrza Żłobka zaprojektowano z myślą o komforcie naszych najmłodszych milusińskich. Cztery przestronne sale zajęć  z zapleczem sanitarnym są kolorowe, wyposażone w niezbędne mebelki i atrakcyjne pomoce do pracy i zabawy z  maluchami.

Teren Żłobka jest ogrodzony  z ogromnym placem zabaw z urządzeniami dla najmłodszych oraz zieloną murawą przeznaczoną m.in. do zabaw  integracyjnych. Dodatkowym atutem jest sala gimnastyczna, wykorzystywana wspólnie z przedszkolakami do organizacji zajęć ruchowych, korekcyjnych oraz do zabaw tematycznych i twórczych. Znajduje się tu również mini ścianka wspinaczkowa, basen z piłeczkami, zestawy piankowe, kształtki, materace, tory przeszkód, tunele, mini trampolina oraz oddzielna sala z klatką SI do zajęć terapeutycznych i ogólnorozwojowych.

Budynek jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych , posiada podjazdy, odpowiednie toalety. Posiłki dla naszych najmłodszych przygotowywane są w nowoczesnej kuchni a nad ich wartością odżywczą czuwa nasza Pani dietetyczka.

Nasz Żłobek zlokalizowany jest w bardzo dobrze skomunikowanym miejscu, w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, blisko stąd do dużych będzińskich osiedli. Dla zmotoryzowanych jest wiele miejsc parkingowych a dla pieszych atrakcyjny spacer Bulwarami Przemszy.

 W dniu 27 lutego 2020 roku Rada Miejska Będzina podjęła uchwałę Nr XX/148/2020 w sprawie utworzenia jednostki budżetowej o nazwie Żłobek Miejski nr 3 w Będzinie,

W dniu 18  czerwca 2020 roku Rada Miejska Będzina podjęła uchwałę Nr XXIII/177/2020 w sprawie ustalenia statutu Żłobka Miejskiego nr 3 w Będzinie – jednostki organizacyjnej miasta Będzina.

Nowo utworzony Żłobek Miejski nr 3 w Będzinie został 26 października 2020 roku wpisany do rejestru żłobków pod numerem WO.7330.2.2020. Utworzenie Żłobka Miejskiego nr 3 znajdującego się na ul. Sportowej nr 1 w Będzinie zdecydowanie poszerzyło w mieście infrastrukturę w zakresie opieki nad dziećmi do lat 3 i  w znacznym stopniu ograniczyło problemy z zaspokojeniem potrzeb lokalnej społeczności na tego typu usługi. Placówka działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

 

Rejestr żłobków i klubów dziecięcych – Emp@tia (mpips.gov.pl)

Organ nadzorujący żłobek:

Urząd Miejski Będzin

Wydział Oświaty

11 Listopada 20

42-500 Będzin

II piętro, pok. 215

tel. +48 32 267 91 21

e-mail: oswiata@um.bedzin.pl

Ułatwienia dostępu